Wpisy w księdze gości

Z pewnością pomysłów wypełnienia pamiątkowej księgi gości jest bardzo wiele. Większość z Was ma zapewne swój plan na księgę i to jak będzie wyglądała. My pokażemy Wam dzisiaj kilka inspiracji, które pewnie nawet znacie ale może wówczas wykorzystacie sam sposób w jaki wykorzystaliśmy przestrzeń na kartach i co na nich zamieściliśmy. Do przykładu wybraliśmy księgi gości w postaci klasycznego albumu z szytym grzbietem i kartami przekładanymi przezroczystym pergaminem. Opcje z kartami w kolorze ecru oraz czarnymi. Nie będziemy się skupiać na projekcie okładki, a tylko samych kartach i tym co można na nich zamieścić.

Księga gości z czarnymi kartami

Księga z czarnymi kartami

W przypadku gdy zdecydowaliście się na księgę z czarnymi kartami oczywiste jest, że do wpisów (lub podpisów) gości musicie wybrać jasne długopisy lub markery. My zdecydowaliśmy się na złoty i biały choć również pięknie wygląda srebrny i miedziany. W przykładzie użyliśmy metalicznych długopisów żelowych Pentel Hybrid Gel Gold oraz Pentel Hybrid Gel White. Zdecydowaliśmy się na nie ponieważ mają dość cienką końcówkę 0.8mm oraz szybko wysychają. Mają jednak dość matowy kolor po wyschnięciu i gdybyście na przykład w przypadku złotego chcieli uzyskać piękny metaliczny i prawdziwie błyszczący kolor to polecamy ZIG Posterman Gold. Wybór odpowiedniego długopisu jest ważny z tego względu, że ewentualne plamy i zaplamienia powstałe przypadkowo w trakcie wykonywania podpisów przez gości są trudne lub niemożliwe do usunięcia.

Pomysł na księgę gości z czarnymi kartami

Księga z kartami ecru

W przypadku jasnych kart w księdze gości możecie użyć w zasadzie dowolnego kolory długopisów czy brushpenów. No może wyjątkiem będzie biały kolor na białych kartach. Jednak jeśli karty są beżowe/ecru to nawet kolor biały będzie czytelny i dobrze widoczny choć to oczywiście sprawa indywidualna i na pewno dla niektórych złoty kolor jest nie do zaakceptowania na jasnych kartkach. Jak widzicie na zdjęciach poniżej wpis złotym Pentelem wygląda bardzo elegancko i jest wystarczająco wyraźny.

Pomysła na księgę gości z kartami ecru

Co można zamieścić w księdze gości?

Każdy kto usłyszy “Księga gości” pomyśli o pozostawieniu autografu czyli własnoręcznie wykonanego podpisu. Naturalnie w księdze bardzo często zamieszcza się również życzenia, czasem dłuższe, a czasem krótsze oraz różnego rodzaju sentencje czy aforyzmy. I tutaj od razu mamy dla Was wskazówkę aby tak dobrać rozmiar i format księgi aby zmieściło się w niej wszystko to co chcecie. My wybraliśmy do przykładu księgę w rozmiarze 30x30cm, a więc odpowiednią do zamieszczenia nie tylko wpisów ale również zdjęć oraz ankiety weselnej.

Ankiety weselne

Mając do dyspozycji duże karty możecie pomyśleć o wklejeniu do księgi wypełnionych przez gości ankiet weselnych. My zarówno ankiety jak i zdjęcia z fotobudki przykleiliśmy za pomocą washi tape ale możecie równie dobrze użyć taśmy dwustronnej lub specjalnych narożników na zdjęcia. My jednak uważamy, że fajnie dobrane washitape dodaje trochę kolorytu i fajnie dobrane (może pasujące do stylu wesela) świetnie uzupełnia podpisy i karty z ankietami.

Księga gości z kartami ecru

Nasza podpowiedź: Ankiety i zdjęcia nie muszą być od razu wklejane do albumu przez gości. Można je po prostu zwykłym spinaczem biurowym przyczepić do karty albumu, a późniejszy “montaż” na spokojnie wykonać w domu. Polecamy również pierwsze 2,3 karty wypełnić wcześniej – np. poprosić świadków lub rodziców. Będziecie mogli w pewnym sensie narzucić styl wypełniania, a zwykle jest tak, że kolejni goście przeglądają wcześniejsze wpisy i trzymają się narzuconego stylu. To w jakimś stopniu pozwoli Wam utrzymać kontrolę nad ostatecznym wyglądem.

Jeśli zdecydujecie się na ankiety weselne, zaplanujcie ich rozmiar. Standardowo są one w rozmiarze 15x21cm lub 13x18cm. Jeśli więc macie księgę w rozmiarze 20x30cm to wybierając większe ankiety pozostawiamy już bardzo mało miejsca na podpisy, a nawet jeśli się zmieszczą to nie będzie to wyglądało estetycznie. W naszej księdze bez problemu zmieściła się ankieta, zdjęcie z fotobudki oraz podpis. Dodatkowo kartę ozdobiliśmy taśmą granatową taśmą washi tape z grafiką z białymi piórkami.

Księga gości na ankiety weselne

Zdjęcia z fotobudki

Zdjęcia z fotobudki to jedna z najpopularniejszych rzeczy zamieszczanych na kartach księgi gości. Jeśli macie to w planie to pozostaje już tylko pomysł jak je wklejać. Osobiście uważamy, że zdjęcia zdecydowanie ładniej wyglądają na czarnych kartach i jeśli dodatkowo przykleicie je jakimiś ładnymi washi w różnych kolorach to efekt będzie po prostu piękny. Odradzamy stosowanie klejów “mokrych” gdyż nie wysychają one dostatecznie szybko a dodatkowo łatwo o poplamienie kart lub nawet ich zniszczenie. Oprócz ankiet i zdjęć do księgi możecie wklejać również bilety z podróży (jeśli goście są z daleka), pocztówki, znaczki lub listki. Wszystko co przyjdzie Wam do głowy i będzie Wam przypominało dzień ślubu. W przyszłości na pewno chętnie będziecie wracać do wspomnień związanych z zawartością księgi.

Księga gości na zdjęcia z fotobudki z kartami w kolorze ecru