Terminy realizacji

Uwaga – sezon rozpoczęty 🙂

sprawdź nasze terminy na sezon na końcu tabelki

Dokładamy starań, by wszystkie zamówienia realizować tak szybko jak to możliwe. Ponieważ większość naszej oferty to produkty personalizowane, zawsze w pierwszej kolejności przygotowujemy projekt graficzny i przesyłamy do Waszej decyzji, i dopiero po ostatecznej akceptacji produkt jest wykonywany.

Korzystamy z usług firm kurierskich oraz paczkomatów InPost oraz kurierów FedEx i DPD.
Czas doręczenia w 90% przypadkach to kolejny dzień roboczy od momentu wysyłki. Nie mamy bezpośredniego wpływu na czas dostawy i sporadycznie zdarzają się przepełnione paczkomaty lub opóźnienia w doręczeniu przez kuriera, co należy mieć na uwadze szczególnie przy późnych zamówieniach z krótkim czasem pozostałym do uroczystości. Korzystamy z usług sprawdzonych kurierów aby wyeliminować liczbę pomyłek.

Przygotowanie projektów

 

We wszystkich przypadkach istotnym etapem realizacji jest przygotowanie projektów, a następnie ich sprawdzenie przez klienta. Etap ten jest istotnym czynnikiem wpływającym na całkowity czas realizacji. Jeśli klient zgłasza poprawki, ponownie przesyłamy poprawiony projekt do decyzji. Jeśli etap poprawek/akceptacji się wydłuża (konsultacja z rodziną, nieprzewidziane zmiany w ostatniej chwili) wówczas ogólny czas realizacji również ulega wydłużeniu. Dopiero po pełnej akceptacji możemy przystąpić do druku papeterii.

Zawsze dostosowujemy się do naszych klientów, nie naciskamy z decyzją o potwierdzeniu, a jednocześnie staramy się o tym przypominać i pilnować terminu uroczystości.

Standardowo całkowity czas realizacji należy liczyć w dniach roboczych:

czas projektowania ok. 1-2 dni + czas realizacji ok. 10 dni + czas dostawy 1-2 dni

Poniżej szczegóły dla poszczególnych elementów:

Zaproszenia ślubne

 • czas realizacji standardowego zamówienia to około 12 dni roboczych. Obejmuje przygotowanie projektu zgodnie z układem treści wybranego wzoru zaproszenia. Po złożeniu zamówienia przesyłam projekt graficzny do decyzji w czasie 1-2 dni roboczych.
 • czas wykonania niestandardowego zamówienia to dodatkowe 2-3 dni na czas projektowania. Obejmuje zmianę kolorystyki, drobne zmiany graficzne (zależne od wybranego wzoru) oraz zmianę układu tekstu zaproszenia.
 • czas wykonania zamówienia indywidualnego 14-21 dni roboczych. Przygotowanie ilustracji, grafik oraz wykonanie projektu według wskazówek klienta. Podany czas obejmuje ok. 3-5 dni roboczych etapu projektowania.

Istnieje możliwość wykonania zamówień ekspresowych. Są one dodatkowo płatne, a ich czas jest ustalany indywidualnie w zależności od rodzaju zamówienia i indywidualnych wymagań.

Plany stołów,
plany ceremonii,
tablice powitalne

 • średni czas realizacji standardowego zamówienia to około 12 dni roboczych. Projekt przesyłamy do sprawdzenia w ciągu 1-3 dni.
 • czas wykonania zamówień niestandardowych (istotne zmiany w projekcie) to dodatkowe 1-2 dni projektowania. Niektóre zmiany (w przypadku określonych projektów) takie jak zmiana kolorystyki czy też rodzaju czcionki nie są traktowane jako niestandardowe i wykonujemy je w trakcie standardowej realizacji.
 • wykonanie projektów indywidualnych (tworzenie ilustracji, ikonek i piktogramów lub nowy wzór) jest ustalane z klientem i zależy od wymagań. Średnio projekt przygotowujemy i przesyłamy do decyzji do 3-4 dni

Ważnym etapem realizacji jest zatwierdzenie przez klienta projektów do druku.

Winietki,
numery stołów,
zawieszki

 • czas realizacji standardowego zamówienia około 10 dni roboczych. Projekty przesyłamy* najpóźniej w następnym dniu roboczym. W przypadku winietek do realizacji niezbędna jest przygotowana i sprawdzona lista gości. W większości projektów zmiana kolorystyki i czcionki jest traktowana jak standardowe zamówienie.
 • zamówienia niestandardowe (zmiana grafiki, wykonanie rysunków) to dodatkowe 2-4 dni projektowania.

* wyjątek stanowi zamówienie na same winietki czy numery, gdzie ogólny projekt widoczny jest na stronie, zatem meilowo potwierdzamy przyjęcie zamówienia i od razu przystępujemy do realizacji

Księgi gości

 • czas realizacji standardowego zamówienia to 12-14 dni roboczych. Projekty do sprawdzenia przesyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych.
 • zamówienia niestandardowe (zmiana grafiki, wykonanie rysunków) to dodatkowe 2-4 dni projektowania.

Sezon

W trakcie sezonu, choć staramy się wszystko wykonywać w wyżej podanych terminach, czas realizacji może być wydłużony.

 • od 2 do 4 dni etap projektowania
 • od 2 do 4 dni dodatkowego czasu realizacji

W niektórych przypadkach całkowity czas może wydłużyć się nawet o dodatkowe 7 dni roboczych, w zależności od zamówienia: projekty indywidualne, tradycyjne księgi gości oraz wieloelementowe kolekcje wymagają więcej czasu niż zamówienie składające się z np. samych winietek.

Powodem jest zwiększona ilość zamówień oraz większe zainteresowanie usługą ekspres, która gwarantuje realizację oraz dostarczenie w  5-7 dni roboczych.