Papeteria ślubna na stoły

Winietki z imieniem gościa

Winietki to zazwyczaj mała kartka papieru, najczęściej w rozmiarze wizytówki 90x50mm, na której wypisane jest imię i nazwisko zaproszonej na przyjęcie osoby. Winietki umieszczone są na stole w miejscy gdzie dany gość powinien zająć miejsce. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że winietki są nieodłącznym elementem każdego przyjęcia, może za wyjątkiem małych kameralnych spotkań.

Wygląd i forma winietek zależy od Was. Klasyczny winietki są personalizowane prostym, czytelnym krojem czcionki w czarnym kolorze na białych papierze. Takie są najbardziej czytelne i widoczne z pewnej odległości. Winietki mogą również wpisywać się w styl wesela swoim kolorem czy dodatkowym elementami graficznymi jak kwiaty czy listki. Bardzo elegancko wyglądają również winietki z kaligraficzną ozdobną czcionką.

Winietki z imieniem gościa Natalie

Zawieszki na wódkę ze śmiesznymi wierszykami

Zawieszki na alkohol

Zawieszki to jedne z dodatków, za pomocą których Para Młoda może przekazać coś swoim gościom. Podobnie jak winietki mogą wpisywać się w styl wesela, a pięknie wykonane na grubym papierze będą również eleganckim i stylowym dodatkiem. Treść na zawieszkach zależy oczywiście od pomysłów i intencji Młodej Pary. Przygotowaliśmy dla Was wiele gotowych, zabawnych jak również klasycznych tekstów umieszczanych najczęściej na zawieszkach. Zaczynając od najbardziej popularnych “Na zdrowie”, “Za Miłość” czy “Fajnie, że jesteś”, aż po różnego rodzaju wierszyki z przymrużeniem oka “Tańcz, gdy grają, pij gdy leją” lub “Nie śpimy, polewamy”.

Do Waszego wyboru wiele wzorów w różnych stylach i kolorach. Zawieszki są w komplecie ze sznureczkami w różnych kolorach: złotym, białym, czarnym, navy czy butelkowa zieleń. Oprócz wódki śmiało możecie je wieszać na butelkach z innym alkoholem winie, piwie, nalewkach i innych alkoholah.


Numery stołów

Numery stołów na weselu spełniają praktyczną rolę oznaczając stoły tak, by goście mogli je łatwo i szybko odnaleźć. Pełnią więc funkcję organizacyjną i pozwalają uniknąć zamieszania na sali. Numery na stoły ułatwią również pracę obsłudze sali szczególnie w przypadkach gdy na różnych stołach serwowane jest inne menu. Numery w połączeniu z winietkami oraz dobrze zaprojektowanym planem stołów sprawią, że wszystkie zaproszone osoby sprawnie i bez problemu usiądą na swoich miejscach.

Podobnie jak pozostałe dodatki na stoły weselne numery również mogą być wykonane w określonym stylu lub kolorze, a nawet formie. Najbardziej popularne to te składane na pół i postawione na stole. Wybierając numery zwróćcie uwagę na ich rozmiar i formę tak, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca na stole ale jednocześnie były dobrze widoczne. Nawet najpiękniejsze numery nie przydadzą się jeśli goście ich nie zauważą.

Numery na stół z muszelkami, styl marynistyczny wesela

Menu weselne składane z polnymi kwiatami

Menu weselne

Karty menu będą z gośćmi weselnymi podczas całego wesela. W menu mogą się znajdować orientacyjne godziny podania dań, jednak dla gości najważniejsze jest co będzie serwowane do jedzenia podczas przyjęcia i w jakiej kolejności. Wówczas każdy może zaplanować swój czas i zabawę z uwzględnieniem czasu przeznaczonego na konsumpcję. Często w kartach menu wymienia się również dania specjalne np. wegetariańskie oraz uwzględnia informacje istotne z punktu widzenia alergików.

W naszej ofercie znajdziecie karty w formie składanej w rozmiarze 12x21cm (po złożeniu). Wykonane na papierze premium o dużej gramaturze można bez problemu postawić na stole. Zazwyczaj na jeden stolik wystarczy przeznaczyć 1 – 2 karty menu. Graficznie menu są spójne z pozostałą papeterią na stole: winietkami, numerami i zawieszkami.


Śpiewnik weselny

Nie wszyscy pamiętają teksty nawet najbardziej popularnych piosenek i przyśpiewek weselnych (i nie tylko). Śpiewniki weselne przydadzą się podczas wspólnej zabawy, a wszyscy wiemy, że przychodzi taki moment na weselu, że zaśpiewać po prostu trzeba.

Dobrze przygotowany śpiewnik musi mieć spis treści, odpowiedni format (A5 wydaje się optymalny) oraz czytelną czcionkę w dużym rozmiarze. Śpiewniki mają po prostu dobrze służyć podczas imprezowania. Styl graficzny może być spójny z pozostałą papeterią na stole ale biorąc pod uwagę jego funkcjonalność nie jest to najważniejsze. Do naszych śpiewników możecie wybrać piosenki z kilkudziesięciu znanych i lubianych tytułów. Ostatecznie jeśli w śpiewniku znajdzie się 30 -40 tekstów utworów będzie to wystarczająca ilość. Pewnie wszystkich kawałków nie uda się zaśpiewać ale będzie na pewno z czego wybierać.

Śpiewniki weselne
Prośba o wpisy, złoty napis księga gości z butelkowo zielonym tłem, złota ramka

Prośba o wpisy w księdze

Jeśli w Waszych planach weselnych jest księga gości, księga ankiet lub obraz na odciski palców to szczerze polecamy uwzględnijcie również ramkę informacyjną z prośbą o wpisy. Nawet najpiękniejsza, najlepiej wykonana księga gości nie będzie pamiątką jeśli goście nie pozostawią wpisów.

Ramki informacyjne to nie tylko prośba o wpisy czy też informacja o samej księdze. Mogą one również spełniać funkcję objaśniające np. “Zróbcie zdjęcie w fotobudce – wklejcie do księgi -zostawcie podpis”. Często w ramkach umieszcza się także instrukcje np. w jaki sposób zrobić odciski palców na obrazie. Ramki informacyjne to również podziękowania za wpisy w księdze.