Rodzaje poduszek z tuszem

Tusze do odcisków palców

Versa Color, pigmentowe tusze do odcisków palców

Tusze Versa Color są tuszami pigmentowymi na bazie wody. Producent, japońska firma Tsukineko oferuje bardzo szeroką paletę przepięknych kolorów. Dostępne w małych poręcznych poduszkach 2,5×2,5cm. Są to tusze bezpieczne w kontakcie ze skórą i zmywają się z palców za pomocą zwykłej nawilżanej chusteczki.

Polecamy je szczególnie do robienia odcisków palców w różnego rodzaju kreatywnych projektach, jak księgi gości z uwagi na to, że nasycenie pigmentem oraz gęstość tuszu gwarantują piękne wyraźne odciski z widocznymi liniami papilarnymi. Dodatkowo szybko schną i łatwo zmywają się z palców zwykłą nawilżaną chusteczką.

Versa Fine, tusze do stempli drewnianych

Poduszki z tuszem wyprodukowane z przeznaczeniem do stempli i pieczątek drewnianych. Są to również tusze pigmentowe stosowane głównie na dobrej jakości niepowlekanych papierach, na których szybko schną. Po wyschnięciu są wodoodporne i odporne na światło i blaknięcie. Idealne do pieczątek Ex Libris i stemplowania książek i dokumentów.

Polecamy szczególnie czary tusz Versa Fine Onyx Black oraz kolorze sepii Versa Fine Vintage Sepia. Tusze Versa Fine są bardzo wydajne, niemal dwukrotnie bardziej w porównaniu w porównaniu ze standardowymi tuszami pigmentowymi. Są idealne do stempli z drobnymi detalami, nawet cienkie linie będą wyraźnie odwzorowane na stemplowanych obrazach.

tusz do pieczątek w kolorze sepii
Złoty tusz delicata golden glitz

Delicata, tusze metaliczne

Wyjątkowe metaliczne tusze pozostawiające fantastyczny połysk. Po wyschnięciu nie blakną i są odporne na starzenie. Delicata szybciej wysychają niż tradycyjne metaliczne tusze i można je używać na jasnych i ciemnych niepowlekanych papierach. Polecamy zastosowanie tuszy metalicznych do tradycyjnych drewnianych stempli oraz do wykonania odcisków palców na pamiątkach.

Tusze Delicata możecie wykorzystać do ozdabiania papeterii ślubnej. Zrobicie piękne złote monogramy na klapkach kopert lub możecie zrobić nimi złote ranty na zaproszeniach.