Rodzaje tuszy

Tusze Pigmentowe, wodne
Versa Color

Tusze Versa Color są tuszami pigmentowymi na bazie wody. Producent, japońska firma Tsukineko oferuje przepiękną paletę 60 kolorów. Dostępne w dużych poduszkach 7,5×4,5cm oraz małych 2,5×2,5cm. Są to tusze odpowiednie do różnego rodzaju papierów.

Są świetne do odbijania stempli z napisami oraz tych z drobnymi detalami. Polecamy je szczególnie do robienia odcisków palców w różnego rodzaju kreatywnych projektach, jak księgi gości czy pamiątki z urodzin z uwagi na to, że nasycenie pigmentem oraz gęstość tuszu gwarantują piękne wyraźne odciski z widocznymi liniami papilarnymi. Dodatkowo szybko schną i łatwo zmywają się z palców zwykłą nawilżaną chusteczką.

Tusze do odcisków palców versa color

Tusze do stempli

Tusze do stempli
Versa Craft

Linia tusze wyprodukowane z przeznaczeniem do stempli. Producent oferuje 35 kolorów tuszy w małych poduszkach i 24 kolory w dużych poduszkach. Tusze Versa Craft można używać do stemplowania na materiałach (len, płótno), surowym drewnie, a nawet niektórych tworzywach sztucznych. Ponieważ utrwalają się pod wpływem ciepła możne je używać np. do malowania drewnianych elementów lub zdobienia lnianych woreczków.

Tusze versacraft to są pigmentowymi tuszami archiwalnymi na bazie wody. Nadają się do embosingu.

Tusze metaliczne
Delicata

Wyjątkowe metaliczne tusze pozostawiające fantastyczny połysk. Po wyschnięciu nie blakną i są odporne na starzenie. Delicata szybciej wysychają niż tradycyjne metaliczne tusze i można je używać na jasnych i ciemnych niepowlekanych papierach. Polecamy zastosowanie tuszy metalicznych do tradycyjnych drewnianych stempli oraz do wykonania odcisków palców na pamiątkach.

Tusze metaliczne Delicata

Tusze pigmentowe

Tusze na bazie oleju
Versa Fine

12 pięknie dobranych kolorów tuszy na bazie oleju. Są to również tusze pigmentowe stosowane głównie na dobrej jakości niepowlekanych papierach, na których szybko schną. Po wyschnięciu są wodoodporne i odporne na światło i blaknięcie.

Tusze Versa Fine są bardzo wydajne, niemal dwukrotnie bardziej w porównaniu w porównaniu ze standardowymi tuszami pigmentowymi. Są idealne do stempli z drobnymi detalami, nawet cienkie linie będą wyraźnie odwzorowane na stemplowanych obrazach.