Piktogramy i ikonki zamiast prośby o prezenty

Mówi się, że informacja przedstawione w sposób graficzny łatwiej zapada nam w pamięć i zaprezentowana w ten sposób jest łatwiejsza do zauważenia i odczytania. Wydaje się również, że wystarczy rzut okiem i rozumiemy przesłanie obrazków.

Z pewnością za pomocą rysunków można w prostszy sposób przekazać jakąś informację i ładnie narysowana ikonka zastąpi nam całe zdanie. I wydaje nam się, że właśnie ta ostatnia cecha sprawia, że ikonki o prezentach są tak chętnie używane przez grafików we wzorach zaproszeń oraz tak bardzo przypadły do gustu Parom Młodym. Oczywiście pięknie ilustrowane ikonki pasujące do stylu zaproszenia będą doskonale wyglądać i z pewnością zwrócą uwagę gości.

Rysunki z informacją o prezentach, wino zamiast kwiatów

Jak umieszczać piktogramy za zaproszeniu?

Jak właściwie powinny wyglądać piktogramy z informacją o prezentach na zaproszeniach? Jak ich używać zgodnie z etykietą ? Ikonki przekreślone czy nie? Ze strzałeczkami czy bez ? Jest to ważne także z tego powodu, by goście nie poczuli się w jakiś sposób urażeni niewłaściwą formą prezentacji.

Ikonki i piktogramy na zaproszeniach

Otóż, podstawowym założeniem jest by piktogram nie sugerował gościom, że oczekujemy konkretnego prezentu. Mówiąc prościej etykieta mówi, że zapraszamy gości na ślub i nie oczekujemy nic w zamian. Liczy się dla nas po prostu ich obecność na uroczystości. Umieszczenie na zaproszeniu (najczęściej na odwrocie lub na osobnej karcie – nigdy na froncie!) ikonek z przekreślonymi ikonkami i strzałeczkami nie pozostawia gościom wyboru i jasno wskazuje co powinni nam podarować. Podpowiadamy, by umieszczać ikonki nie przekreślone, niech to będzie tylko sugestia przekazana w ładnej graficznej formie, a nie bezpośrednia prośba o konkretny prezent w zamian za przybycie.

Informacja o prezentach na zaproszeniach

Nie przekreślamy ikonek

Jesteśmy zwolennikami i zawsze podpowiadamy, by ikonki z informacją o prezentach umieścić na zaproszeniach bez przekreślenia, aby nie sugerować zbyt mocno gościom, że w ogóle muszą coś przynieść ale absolutnie nie kwiaty!

Ale oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy do Pary Młodej jak będzie to wyglądało na zaproszeniach…

Piktogramy zamiast kwiatów i prezentów