Pamiątkowe księgi gości na wesele, chrzest lub urodziny

Pamiątka z wesela, księga gości na odciski palców
Drzewko na odciski palców i podpisy

Kto z nas nie chciałby mieć pięknej pamiątki z ważnej uroczystości? Takiej, która codziennie będzie przypominała nam piękne chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi. Pokażemy Wam dzisiaj kilka inspiracji, które być może pomogą Wam podjąć decyzję na jaką pamiątkę się zdecydować. Przygotowaliśmy księgi gości, które powstają w bardzo kreatywny sposób, ponieważ będą tworzone z udziałem zaproszonych gości!

Nie jesteśmy do końca pewni czy tak przygotowany obraz powinien się nazywać księga gości, która najczęściej kojarzy się z życzeniami pozostawianymi w albumie. W tym przypadku goście mają pełną dowolność, mogą pozostawiać swoje odciski za pomocą różnych kolorów specjalnie dobranych tuszy (o nich za chwilę nieco więcej), dodatkowo pozostawiając podpis lub jak kto woli autograf. Nic nie stoi na przeszkodzie aby napisać także życzenia. W zasadzie to jaki będzie efekt końcowy zależy od Waszej kreatywności, mogą to być same odciski palców w różnych kolorach, lub same podpisy albo jedno i drugie. Zobaczcie poniżej na różne przykłady.

pamiątkowa księga gości z drzewkiem bonsai na wpisy gości
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
rysunek trzymających się dłoni, pomysł na pozostawianie życzeń przez gości
Walk by faith
Księga gości weselnych z wierzbami na odciski palców
Odciski wykonano tuszem VersaColor Olive
Księga gości z rysunkiem wierzby płaczącej, na podpisu gości
Serduszko z odcisków wykonano tuszem VersaColor Camellia
Księga gości z brzozą na pamiątkowe wpisy gości
Księga gości, brzoza

Pamiątka z chrztu świętego lub urodzin dziecka.

A kto powiedział, że nie można wykonać księgi gości jako pamiątki chrztu świętego lub urodzin. Tutaj również mamy dla Was kilka przykładowych inspiracji. Również wykorzystaliśmy do projektów kolorowych tuszy japońskiej firmy Tsukineko głównie dlatego, że mamy do wyboru bardzo dużo kolorów, bardzo łatwo je zmyć z palców (zwykłą nawilżaną chusteczką) oraz jest bezpieczny dla dzieci – możemy wykorzystać aktywność dzieci i włączyć je do zabawy w tworzenie naszego dzieła. Wierzcie nam lub nie ale dzieci uwielbiają zabawę tuszami i jak to dzieci są w tym bardzo kreatywne.

Kolorowe tusze do odcisków palców versa color

Obrazy fantastycznie wyglądają na ścianie i robią ogromne wrażenie na wszystkich. Nie jest to rodzaj pamiątki, którą się trzyma w szufladzie lub na półce (jak tradycyjne księgi). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby obraz w ramce postawić sobie na biurku w pracy zamiast trzymać w domu.

Pamiątka z imprezy urodzinowej dziecka, chłopczyk na rowerku
Pamiątka z urodzin
Pamiątka chrztu świętego
Pamiątka chrztu świętego
Księga gości na chrzest święty
Tusze VersaColor Gold, Cooper, Silver
Pamiątka z imprezy urodzinowej córeczki
Bańki mydlane…

Pomysł na prezent urodzinowy

Księgi gości świetnie sprawdzą się również jako prezent urodzinowy. Na pewno nie jest to oklepany pomysł, tylko prezent, który angażuje obdarowaną osobę, by współtworzyła i podjęła wysiłek aby zachęcać gości do pozostawiania pamiątkowych podpisów cele uzyskania określonego efektu końcowego. A jak będzie wyglądała księga finalnie? Na pewno inaczej niż każda inna. Niewątpliwie powstanie dzieło całkowicie indywidualne i niepowtarzalne co czyni prezent wyjątkowym i unikalnym.

Kończąc wpis zobaczcie jeszcze inspiracje na księgi gości urodzinowe. Oczywiście są to tylko przykłady bo sposobów wykonania księgi jest bardzo wiele.

Drzewko bonsai na pamiątkowe podpisy gości
Drzewko bonsai
Księga gości z mikrofonem i nutkami z odcisków palców
Nutki z odcisków palców