Księgi ankiet weselnych

Do czego służy księga ankiet weselnych? Przede wszystkim służy do zbierania wpisów gości obecnych na Waszym weselu. Oprócz odpowiedzi na zadane pytania oraz możliwości wklejenia zdjęć może to być to również sposób, aby goście wpisali swoje adresy, co jest pomocne na przyszłość podczas wysyłania kartek z podziękowaniami lub przyszłej korespondencji, takiej jak kartki urodzinowe lub świąteczne. Jest to szybkie, łatwe i miłe wspomnienie ze ślubu, nawet jeśli wybierzecie najbardziej podstawową, najprostszą księgę ankiet.

Czy księgi gości są nadal popularne na weselach?

Odpowiadając krótko: TAK! Obecnie więcej par Młodych zamawia księgi ankiet niż kiedykolwiek wcześniej, najprawdopodobniej dlatego, że są świetnym pomysłem i alternatywą dla tradycyjnej księgi gości. Co więcej, wszyscy uwielbiają pamiątkę, która zawiera wpisy i życzenia swoich bliskich i przyjaciół.

Księga ankiet z miejscem na zdjęcie
Aurelia

Do czego służy księga ankiet na weselu?

Czy w ogóle potrzebujecie księgi ankiet? To tylko kilka z najczęściej zadawanych pytań, które pary młode zadają sobie podczas przygotowywania listy rzeczy, o których nie wolno zapomnieć podczas ślubu. W dzisiejszym poście pokażemy wam przykładowe księgi ankiet abyście sami ocenili i zobaczyli czego możecie oczekiwać od nowoczesnych i pięknie wykonanych ankiet z pytaniami. Być może niektóre Was zainspirują…

Księga ankiet w podróżniczym stylu z niebieską mapą świata
Księga z pytaniami dla gości
Ankiety z mapą świata w butelkowej zieleni
Mapa świata

Księgi ankiet mogą być przygotowane w bardziej klasyczny i prosty sposób. Z jednej strony wyodrębnione miejsce na życzenia, a po drugiej stornie przygotowane miejsce na wklejenie zdjęcia z instaxa lub fotobudki.

Księga gości z miejscem na zdjęcia i życzenia
Blado różowa księga ankiet z magnolią
Magnolia
Księga ankiet w kolorze butelkowej zieleni z parociami
Paproć
Księga ankiet z pytaniami z motywem polnych kwiatów
Wildflowers
Zielona księga ankiet Greenery
Greenery
Rustykalna księga ankiet z eukaliptusem
Eukaliptus

Co powinno znaleźć się na pierwszej stronie księgi ankiet?

Klasyczna wiadomość z podziękowaniem za przybycie skierowana do gości weselnych oraz podziękowanie, że mogliśmy wspólnie cieszyć się tym cudownym dniem. Warto zamieścić również prośbę o pozostawienie wpisu, choćby w formie kilku krótkich słów. Na koniec można także życzyć dobrej zabawy.

Pierwsza strona księgi ankiet z podziękowaniem
Paprocie

Gdzie umieścić księgę gości?

Księgę ankiet powinniście umieścić w dobrze oświetlonym miejscu przy wejściu na salę weselną. Umieszczenie księgi gości w widocznym miejscu sprawi, że goście jej nie przegapią. Powód jest chyba oczywisty, lepiej zrezygnować z księgi ankiet niż mieć księgę, której nikt nie podpisał! Dodatkowo możecie obok księgi, która leży na stole postawić ramkę z dobrze widocznym opisem.

Prośba o wpisy, ramka w stylu podróżniczym z mapą świata

Księgi ankiet weselnych z artykułu znajdziecie tutaj