Ikonki o prezentach

“Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”. Brzmi znajomo? Jest to znane chińskie przysłowie, tylko co ma wspólnego z zaproszeniami? Coraz częściej Pary Młode decydują się na wskazanie swoim gościom co chcieliby otrzymać w prezencie ślubnym – tradycyjnie w Polsce wręczanym tuż po ślubie w kościele. Oczywiście można tę kwestię pozostawić otwartą i pewnie równie często tak właśnie jest.

Jednym ze sposobów na subtelny przekaz czy też prośbę jest zastosowanie ikonek lub piktogramów, które nie tylko elegancko i ładnie wyglądają ale zastępuję dodatkowe linijki tekstu, które należałoby umieścić na papeterii. Dzięki ikonkom zaoszczędzimy miejsce na zaproszeniu, które będzie bardziej przejrzyste, a dodatkowo osiągniemy swój cel czyli goście na pewno prawidłowo odczytają nasze wskazówki.

Jak ładnie i elegancko poprosić o prezenty, ikonki z rysunkami

Sugestie, a żądania czyli jak uniknąć błędu

Pamiętajcie, że zapraszacie gości na swój ślub i nie oczekujecie niczego w zamian. Prezenty są dobrowolnym gestem i musicie zdecydować się na taki przekaz aby zaproszone osoby nie odebrały, że prezent jest w zamian za przybycie. Podpowiadamy aby nie przekreślać ikonek czyli popularnie przekreślony prezent ze wskazaniem na kopertę lub banknoty lub przekreślone kwiaty ze wskazaniem na wino – to może zostać odczytane jako “Prosimy przynieść alkohol ale absolutnie nie kwiaty”. Warto pozostawić kwestię prezentów i naszych “sugestii” otwartą tak by gości mieli poczucie wyboru i decyzyjności, a nie przymusu.Gdzie umieścić ikony?

A gdzie zamieścić ikonki na papeterii? Etykieta zapraszania jasno mówi, że wszystkie informacje, które nie dotyczą ślubu należy umieścić na osobnej karcie, np. tej na której jest potwierdzenie przybycia – powszechnie nazywaną RSVP (répondez s’il vous plaît). Absolutnie nie należy prosić o prezenty na przodzie zaproszenia, które standardowo zawiera informacje dotyczące ceremonii ślubu. Zaproszenia są bardzo często w formie pojedynczych kart, a informacja o przybyciu i ikonki z prośbą o prezentach można wówczas zamieścić na odwrocie zaproszenia.

Jak zamieścić informację o prezentach na zaproszeniach ślubnych
płyta z muzyką w prezencie ślubnym

Popularne ikonki o prezentach

W zasadzie o jakie prezenty można prosić swoich gości? Najczęściej jak się pewnie domyślacie ikonki najczęściej przedstawiają kopertę (z pieniędzmi ;), pieniądze/banknoty, dom ale coraz częściej Pary Młode wybierają też podróż, książki czy kupon lotto. Bardzo często spotykamy się z ikonkami alkoholu (wino, whiskey), słodyczy czy książek, kwiatów, herbaty i kawy. Wśród nietypowych albo jak kto woli rzadziej używanych piktogramów możemy wymienić gry planszowe, płyty z muzyką, puzzle, datki na schronisko, a nawet ubranka i prezenty dla dzieci.

zamiast kwiatów datki na schronisko dla zwierząt

Z czasem nasza kolekcja ikonek znaczenie się poszerzyła i obecnie mamy już w swojej bibliotece grafik ikonki na każdą okazję – macie z czego wybierać. Gdyby okazało się, że jakiejś nie znaleźliście to nie ma problemu – dorysujemy!


Kolekcje ikonek o prezentach

Posiadamy bogatą kolekcję ikonek/piktogramów do wyboru w różnych stylach, rysowane różną “kreską”, nadające się do zaproszeń klasycznych, eleganckich, w stylu boho i glamour. Zdarzyło nam się wykonywać ikonki na indywidualne zamówienie, wówczas musicie się liczyć z kosztem związanym z pracą ilustratora.

ikonki puzle zamiast kwiatów na zaproszeniach

Wszystkie ikonki są profesjonalnie przygotowane dlatego możemy je użyć w dowolnej kolorystyce i na każdym rodzaju i typie zaproszeń wykonywanych różnymi technikami druku – od standardowego druku cyfrowego po technikę letterpress czy złoceń wykonywanych metodą hot stampingu.


Wybór piktogramów o prezentach daje Wam możliwość wyrażenia swoich indywidualnych życzeń i pasji, co sprawia, że podarunek staje się bardziej osobisty i dopasowany do nich. To również doskonały sposób na zachęcenie gości do zaangażowania się w coś wyjątkowego i niekonwencjonalnego, co będzie pamiętane na długo po uroczystości ślubnej np. zabawki i ubrania dla domów dziecka, karma dla zwierząt w schroniskach.

Ikony symbolizujące podróż są coraz bardziej popularne wśród par, które preferują wspomnienia zamiast materialnych prezentów. Dzięki temu, goście otrzymują czytelną wskazówkę i mogą przyczynić się do spełnienia marzeń Nowożeńców.


Kochani! Ikonki, rysunki o prezentach stanowią nowoczesny i bezpośredni sposób na podpowiedź gościom, czego potrzebujecie, bez konieczności bezpośredniego żądania, które może zostać odebrane jako niegrzeczne lub nietaktowne. Poprzez odpowiednie ich umieszczenie i dobranie symboli, można ułatwić gościom wybór i decyzję co kupić w prezencie (niekiedy kłopotliwą), jednocześnie zachowując styl, elegancję i etykietę zapraszania.

Poprzednio na blogu

popularne ikonki
dlaczego nie przekreślać ikonek.