Indywidualne projekty papeterii

Indywidualnie przygotowana papeteria nie tylko pięknie podkreśli miejsce uroczystości. Pozwoli także idealnie wpasować się w styl uroczystości i charakter wesela. Praca nad projektami obejmuje uwzględnienie wskazówek klienta, dostosowanie się do dostarczonych inspiracji, dobranie czcionek i eleganckie rozplanowanie i balans treści dostarczonych przez Parę Młodą.

Każde nietypowe czy też niestandardowe zamówienie to dla nas ciekawa, kreatywna praca jak w prezentowanej poniżej kolekcji, gdzie wyzwaniem było przygotowanie monogramu z wywodzącym się z mitologii nordyckiej – drzewem życia “Yggdrasil”, które następnie było wykorzystane do wykonania pieczątki ślubnej oraz pojawiało się na tablicy powitalnej, kartach menu i jako znak wodny w tle planu stołów.

projekty indywidualne zaproszeń
indywidualny projekt zaproszeń ślubnych

Papeteria ślubna

Pierwszym etapem projektowania są zawsze zaproszenia ślubne. Dodatkowe elementy papeterii wykorzystywane na weselu są wykonywane w późniejszym okresie jak już znane są szczegóły realizacji i przebiegu uroczystości oraz goście potwierdzili już swoją obecność.

Karty menu mają format dobierany w zależności od ilości dań i ich opisów. Jeśli goście są wielojęzyczni wykonuje się menu w dwóch (lub więcej) językach. Tablica powitalna, księga gości oraz numery i winietki na stoły muszą być spójne i charakterystyczne dla całej kolekcji.

papeteria ślubna na indywidualne zamówienie

Plan stołów

Plan stołów z alfabetyczną listą to ukłon w stronę gości, którzy w najszybszy możliwy sposób odnajdą swoje miejsce przy stole. Jest to także bardzo elegancka i czytelny układ. Plan stołów wykonuje się w dużym formacie dzięki czemu czcionka jest duża i czytelna dla każdego nawet z dalszej odległości. My preferujemy wykonanie planu stołów na płótnie oprawionym na drewnianym ramie. Jest to idealne i trwałe rozwiązanie, a tak przygotowaną tablicę po prostu stawia się na sztaludze zazwyczaj przed wejściem na salę weselną w dobrze widocznym miejscu. Jeśli gości jest dużo warto rozważyć wykonanie dwóch planów stołów.

Plan stołów z alfabetyczynym układem
Indywidualny projekt planu stołów i ceremonii ślubnej

Plan ceremonii

Plan ceremonii ślubnej lub jak kto woli plan wesela to przestawiony za pomocą ilustracji oraz opisów przebieg wydarzeń podczas całego dnia. Duża tablica postawiona w widocznym miejscu pozwala zorientować się w harmonogramie dnia. Zdarza się, że plan ceremonii umieszczany jest w kartach menu, które są na każdym stole do dyspozycji gości.

Tablica z planem wesela